MuR@T OffiCiaL WebPaGe | Anasayfa Hakkımda | İletişim

Hem SSD, hem hızlı, hem de küçük

Pc / DonanımMeteorain28 Aug 2008

Netbook tarzı dizüstü bilgisayarınızda performansı uçurmak isterseniz Samsung’un size bir önerisi var. Yeni düşük yoğunluklu SSD’ler yüksek performans vadediyor.Son dönemde ardı ardına piyasaya sürülen yüksek maliyetli SSD ürünlerine Samsung yepyeni bir çözüm sunuyor. Bilinen 2.5 inç’lik SSD’lerden yüzde 30 oranında daha ufak olan bu yeni ürün hem bütçeye hem de üretime uygun yapısıyla öne çıkıyor. Düşük yoğunluklu SSD’ler kullanıcılara yüksek performansı da sunuyor.

8, 16 ve 32 GB şeklinde üretilecek olan modeller gelecek aydan itibaren piyasaya sunulacak.

Yeni bir üretim tekniği ve tasarıma sahip olan Samsung SSD’ler özellikle de düşük fiyata sahip netbook diye adlandırılan dizüstü bilgisayarlarda maliyeti düşürürken performans artışına da katkı sağlayacak.

Düşük yoğunluklu SSD’ler, Samsung’un daha önceden duyurduğu MLC tabanlı 128GB’lık SSD’lerinde bulunan ve yüksek performans sunan SATA II denetçileriyle aynı teknolojiyi kullanıyor.

32 GB’lık modeli sıralı olarak saniyede 90 MB okuma ve saniyede 70 MB yazma hızına sahip. Bu da piyasadaki mevcut SSD’lerden çok daha yüksek hız oranları anlamına geliyor.

Yeni ürünlerden 16 GB’lık modelde 90 MB/sn okuma, 45 MB/sn. yazma hızı, 8 GB’lık modelde ise 90 MB/sn okuma, 25 MB/sn. yazma hızı bulunuyor.

SSD pazarı yıllık yüzde 57′lik büyüme oranıyla hızlı gelişen alanlardan birisi. Özellikle düşük bütçeli bilgisayarlara yönelik üretilen çözümler de bu büyümeyi hızlandıran en önemli faktörlerden birisi.

Toplam Okunma : 610 , Bugün : 1

Trackback | Yorumları Takip Et

Yorum Yazın

Yorum Yapabilmek İçin Giriş Yapınız.Powered By MuR@T | Copyright © 2020 Tahsin MuR@T BAYDUR | OfficiaL Web Page - Kişisel Web Sayfası