MuR@T OffiCiaL WebPaGe | Anasayfa Hakkımda | İletişim

Google’dan 29 Ekim’e özel logo

İnternetMeteorain29 Oct 2008

Google Türkiye’nin ana sayfası www.google.com.tr’de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için tasarlanan “doodle”a (özel tasarımlı logo) yer veriliyor.

Google Türkiye’den yapılan yazılı açıklamaya göre, doodle olarak nitelendirilen bu özel tasarımlı logolar, 1999 yılından itibaren Google’ın kurucuları Larry Page and Sergey Brin tarafından kullanıldı.

Özel logo uygulamaları, tüm dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek, dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Ayrıca internet kullanıcıları, bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye ve konuya özel daha ayrıntılı bilgiye erişebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 85. yıldönümü nedeniyle, bu günün heyecanını ve ruhunu yansıtacak özel bir logo tasarlandı.

Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil, “Bu özel tasarımlı logoyu www.google.com.tr‘de yayınlayarak, tüm Türkiye’nin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak ve bu önemli günün heyecanını hep birlikte yaşamayı amaçladık. 29 Ekim logosu Google’ın Türkiye pazarına verdiği önemin ve bağlılığının bir göstergesidir ve umarım tüm kullanıcılarımızın beğenisini kazanır” dedi.

Toplam Okunma : 1018 , Bugün : 0

Trackback | Yorumları Takip Et

Yorum Yazın

Yorum Yapabilmek İçin Giriş Yapınız.Powered By MuR@T | Copyright © 2020 Tahsin MuR@T BAYDUR | OfficiaL Web Page - Kişisel Web Sayfası