MuR@T OffiCiaL WebPaGe | Anasayfa Hakkımda | İletişim

DİKKAT ARANIYOR…!

Genel GüncelMuR@T10 Oct 2008

haber2.jpg

Diyarbakır’daki polis okulu servis aracına saldırıyı planlayan ve Kuzey Irak’tan gelen terörist Mehmet Şah Yıldeniz. Terörist, rampada yavaşlayan aracın şoförüne ateş açıp servisin yoldan çıkmasını ssağladı. İki terörist otobüsü tararken, ikisi de el bombası attı. 3 terörist 16 saat içerisinde yakalanırken Yıldeniz aranıyor…


Çizilen robot resimler üzerinde yoğunlaşan güvenlik güçleri saldırganlardan birinin kimliğini olay yerinden elde edilen kalaşnikof şarjörü ve el bombası üzerindeki parmak izinden Mehmet Şah Yıldeniz olduğu saptandı. Bu teröristin servis otobüsünün sürücüsünü hedef alarak orta refüjden ateş eden saldırgan olduğu kaydedildi.Ağustos ayı içerisinde istihbarat birimlerinin, terör davalarına bakmakla görevli Özel Yetkili Nöbetçi Ağır Ceza Yedek Hakimliği’nden Diyarbakır kent merkezinde PKK’nın saldırı düzenleyebileceğine ilişkin duyumlar üzerine, örgütle irtibatlı oldukları belirtilen kişilerle ilgili 1 aylık telefon dinleme kararı aldığı da ortaya çıktı. Telefon dinleme kararının halen örgütün Diyarbakır kırsalında sorumlu düzeyde faaliyet yürüten PKK’lılar irtibatlı oldukları belirlenen 4 kişinin telefonlarının dinlendiği belirtildi.

ÖZEL GÜVENLİK KAMERALARI DA DEVREYE GİRDİ

Operasyonlarda kentte daha önce tartışma konusu olan Mobese kamera sisteminin hâlâ kurulmamış olması da gündeme geldi. Deneme amaçlı Seyrantepe kavşağına konulan kameranın ise tam aktif olmadığı için net kayıt yapamadığı ancak çevredeki bazı kuruluşların özel güvenlik kameralarının olayın çözülmesinde yardımcı olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Diyarbakır’da polis servis aracına yönelik saldırının faillerinin bulunması için çalışmaların ‘Çok boyutlu ve hassas bir şekilde’ devam ettiğini bildirdi. Saldırıyla ilgili olarak elde bilgi ve veriler olduğunu, henüz konuyla ilgili açıklama yapmayacaklarını kaydeden Atalay, “Şu anda olayın aydınlatılması için çalışmalarımız çok boyutlu ve hassas şekilde devam ediyor” dedi.

Toplam Okunma : 607 , Bugün : 0

Trackback | Yorumları Takip Et

Yorum Yazın

Yorum Yapabilmek İçin Giriş Yapınız.Powered By MuR@T | Copyright © 2020 Tahsin MuR@T BAYDUR | OfficiaL Web Page - Kişisel Web Sayfası