MuR@T OffiCiaL WebPaGe | Anasayfa Hakkımda | İletişim

CYBER SABOTAGE TİM SİTESİ ‘ERGENEKONCU’LUK İDDASINI KABUL ETMEDİ

Cyber Sabotage, Genel GüncelMuR@T09 Sep 2008

Ergenekonculukla suçlanan Cyber Sabotage TIM sitesi yetkilileri, hak etmedikleri bir suçlamayla karşı karşıya bulundukları iddiasında bulundu.Cyber Sabotage TIM sitesi yetkilileri, haklarında iddia edilenin tam aksine hiçbir örgüt, siyasi parti, kurum veya çeteyle uzaktan yakından bağlantıları olmadığını açıkladı. Misyonuna bağlı olarak Türkiye sevdalıları tarafından bir grup oluşturduklarını belirtin yetkililer, “Gurubumuz hukuk ve hükümet aleyhinde zaman zaman eleştirilerde bulunsa da saygıda kusur etmemiş ve etmeyecektir. Yanlış yaptığımız veya eksik olduğumuz kusurlarımız doğal olarak vardır ama birtakım medya ajanslarının asılsız, direkt olarak bizi hedef göstermesi kaldırılamaz. Türkiye’nin gündemini kara bir bulut gibi kaplayan Ergenekon Terör Örgütü’yle bizi bağdaştırmak nasıl bir zihniyetin ürünüdür anlamış değiliz” dedi.

‘Cyber Sabotage TIM Kimdir? Neler yapmıştır?’ diye sorulmadan hedef gösterilmelerinin kendilerini çok üzdüğünü belirten yetkililer, merak edenler ve gerçeği öğrenmek isteyenler için kendilerini tanıtma gereği duyduklarını ifade etti. Site yetkilileri şunları ifade ettiler:

“Takımımız 2006′da PKK yandaşları tarafından kurulan hack sitelerine karşı koymak, bunlardan ötürü zarar gören tüm webmaster arkadaşlarımıza yardım için kurulmuştur. 2 yıl içerisinde gündemi yakından takip edip birçok harekatta bulunmuştur. Bunlara örnek olarak; PKK Terör Örgütü’ne yandaşlı 10 tane gerilla sitesi tamamen kullanılmaz hale getirilmiştir. Çocuk Pornosu’na karşı tutumumuz gerek halkımız gerekse medya vs. çeşitli organlar tarafından olumlu tepki almıştır. Dünyada yayın yapan ve daha reşit bile olmayan genç kızlarımızı kullanıp bundan kâr elde etmeye çalışan 500 adet adult içerikli siteler takımımız tarafından devre dışı bırakılmıştır.

Ayrıca, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’e karşı yapılan karikatür saygısızlığından ötürü 2 bin tane Danimarka uzantılı web sitesi dinimizi anlatan ayetler ve hadislerle süslenmiştir. İsrail’in haksız yere Filistin’deki Müslüman kardeşlerimize yapmış olduğu zulmü protesto etmek amacıyla birçok İsrail sitesine deface edilmiştir. Bu defacelerimizin tamamına yakını medya tarafından haber yapılıp olumlu yönde tepkiler almıştır. Bizler de bu tepkileri gözönünde bulundurarak gündemi takip ederek uyarı ve protestolarımıza devam ettik. Buna ek olarak birçok gov.tr, pol.tr, edu.tr vs. uzantılı devlete ait web sitelerine güvenlik açıklarını mail ile bildirdik. Mailimizi alamayan sitelere ise hiçbir zarar vermeden uyardık. Gerekli güvenlik önlemlerini almalarına yardımcı olduk ve her zaman yardımcı da olacağız. Bizi haksız yere yargısız infaz eden bazı çevrelerin suçlamalarını kabul etmemekle beraber, yüce halkımızdan bu gibi asılsız suçlamalara aldırış etmemelerini temenni ediyor ve saygılarımızı sunuyoruz.”

Toplam Okunma : 587 , Bugün : 0

Trackback | Yorumları Takip Et

Yorum Yazın

Yorum Yapabilmek İçin Giriş Yapınız.Powered By MuR@T | Copyright © 2020 Tahsin MuR@T BAYDUR | OfficiaL Web Page - Kişisel Web Sayfası