MuR@T OffiCiaL WebPaGe | Anasayfa Hakkımda | İletişim

Sanal alışverişte KDV kalkıyor

İnternetMeteorain28 Dec 2008

Maliye Bakanlığı, internet ortamında ikinci el ve açık artırmayla satış yapılan hepsiburada.com, hemalhemsat.com,gittigidiyor.com gibi sitelerin önünü açıyor. Yılbaşı öncesine yetişmesi beklenen düzenlemeye göre, bu sitelerden satılan ticari olmayan eşya, KDV kapsamından çıkarılacak. Satılan eşyaya eski-yeni ayrımı gelecek.

 MALİYE Bakanlığı, sanal ortamda yapılan satışlara yönelik özel bir katma değer vergisi düzenlemesine gidiyor. Gelir İdaresi Başkanlığı ile Gelir Politikaları Genel Müdürlüğünün üzerinde çalıştığı model ile “hepsiburada.com”, “hemalhemsat.com” ve “gittigidiyor.com” gibi sanal ortamda alışveriş yapılan sitelerin önü açılıyor. Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 1192 , Bugün : 0 Yorum Yap »

Bandırmada Kar Yüzünü Gösterdi

Bandırma, Genel GüncelMuR@T24 Dec 2008

24.12.2008 saat 08:31 itibari ile bandırmada kar yüzünü göstermeye başladı …

Toplam Okunma : 710 , Bugün : 0 Yorum Yap »

e-devlete girişin faturası

İnternetMeteorain21 Dec 2008

e-devlet hizmetinden faydalanmak için elektronik ya da mobil imza gerekiyor. Elbette bunun da bir faturası var. İşte rakamlar;

Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 889 , Bugün : 0 Yorum Yap »

Göz kırpma simgesine Rus tescili

İnternetMeteorain14 Dec 2008

Gönderilen e-posta ve SMS’lere göz kırpmak isteyen bir Rus iş adamı, noktalı virgül, tire ve parantezden oluşan, internette göz kırpma olarak anılan simgeyi tescil ettirdi.

Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 779 , Bugün : 0 Yorum Yap »

İslami sanal yaşam

İnternetMeteorain14 Dec 2008

İnternet üzerinde sanal karakterin sanal hayatını yönetmenizi sağlayan Second Life’ın islami kurallara uygun versiyonu Muxlim Pal hizmete açıldı.

Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 761 , Bugün : 1 Yorum Yap »

YouTube HD başladı

Web Tasarım, İnternetMeteorain14 Dec 2008

İnternetin popüler ekranı YouTube sessiz sedasız HD yayına başladı. Artık uyumlu videolar yüksek çözünürlüklü olarak izlenebiliyor.

Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 911 , Bugün : 0 Yorum Yap »

Mouse 40 yaşında

Teknoloji, Pc / DonanımMeteorain14 Dec 2008

 

Kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan ve dijital dünyanın en önemli icatlarından biri olan bilgisayar faresi (mouse) 40. yaşını kutluyor

Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 832 , Bugün : 1 Yorum Yap »

Çalınan laptoplara toplam koruma

Teknoloji, Pc GüvenlikMeteorain14 Dec 2008

 

Intel’in dizüstü bilgisayar hırsızlıklarına karşı geliştirdiği yeni teknoloji ile dizüstü bilgisayarınız çalındığı veya kaybolduğu zaman verileriniz güvende olacak, hiçkimse bilgisayarınızı kullanamayacak..
Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 873 , Bugün : 0 Yorum Yap »Powered By MuR@T | Copyright © 2020 Tahsin MuR@T BAYDUR | OfficiaL Web Page - Kişisel Web Sayfası