MuR@T OffiCiaL WebPaGe | Anasayfa Hakkımda | İletişim

Efsane hacker Mitnick ile çok özel röportaj

Genel Güncel, İnternetMeteorain28 Aug 2008

Bir zamanlar şirketlere korku salan Dünyanın en ünlü hacker’ı Kevin Mitnick ile çok özel röportaj…

 Mitnick & MuR@T

 Bir zamanlar dünya onu konuşuyordu. “Bilgisayar korsanı” ve “hacker” terimlerini akıllara kazıyan ve 1990′lı yıllarda ‘hacker tehdidi’ manşetleriyle olay olan Kevin David Mitnick, 15 Şubat 1995 yılında FBI tarafından yakalanarak mahkeme önüne çıkartıldı. Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 783 , Bugün : 0 Yorum Yap »

YouTube neden açılmıyor?

İnternetMeteorain28 Aug 2008

Uzunca bir süredir erişimi engellenen ve çeşitli yayın organlarında erişim yasağının kalktığına dair haberlerin yer aldığı YouTube hakkında Telekomünikasyon Kurumu’ndan açıklama geldi. Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 843 , Bugün : 0 Yorum Yap »

Microsoft: 9 Eylül’ü bekleyin…

Pc / DonanımMeteorain28 Aug 2008

Microsoft’un donanım sayfasını açanlar yeni bir reklamla karşılaşıyorlar. “9 Eylül’de lazere elveda” ifadesinin yer aldığı görsel kullanıcıları meraklandırıyor.

Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 783 , Bugün : 0 Yorum Yap »

Hem SSD, hem hızlı, hem de küçük

Pc / DonanımMeteorain28 Aug 2008

Netbook tarzı dizüstü bilgisayarınızda performansı uçurmak isterseniz Samsung’un size bir önerisi var. Yeni düşük yoğunluklu SSD’ler yüksek performans vadediyor.


Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 727 , Bugün : 0 Yorum Yap »

ADSL’de alternatif “BİRİ” var

İnternetMeteorain28 Aug 2008

Koç.Net bireysel ADSL pazarına BİRİ markasıyla giriş yaptı. Hiçbir süreli sözleşme şartı koşulmadan Koç.Net abonesi olan kullanıcılara bedava kablosuz modem veriliyor. Dileyen modem ile şehirdışı telefon konuşmalarını indirimli yapıyor.
Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 721 , Bugün : 0 Yorum Yap »

Internet Explorer’dan “gizli” web tarama modu

Web Güvenlik, İnternetMeteorain28 Aug 2008

Internet Explorer 8, gizli bir şekilde internette sörf yapma imkanı tanıyacak…

Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 770 , Bugün : 0 Yorum Yap »

W32/Amca-A veya Diğer Adıyla activexdebugger32.exe Solucanından Kurtulmak

Programlama, İnternetMeteorain25 Aug 2008

Virüsİlk kez 28 Haziran 2007‘de ortaya çıkan solucan, Windows 2000, Windows 95, Windows 98, Windows Me, Windows NT, Windows Server 2003, Windows XP işletim sistemlerinde etkili oluyor. Her ne kadar, birçok antivirüs yazılımı ya da şahıs tarafından “düşük zararlı” olarak nitelendirilse de, önlem alınmadığı taktirde büyük hasarlara yol açabiliyor. Uzun zamandır ortalarda görünmeyen ancak son zamanlarda yeniden adından söz ettiren solucan, adından ve oluşturduğu dosyalardan anlaşılacağı üzere bir Türk tarafından yazılmışa benziyor. Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 913 , Bugün : 0 Yorum Yap »

Hotmail ve Live Mail Hesaplarını Outlook’tan Kontrol Etmek

ProgramMeteorain25 Aug 2008

OutlookMicrosoft Office Outlook Bağlayıcısı, artık Windows Live Hotmail ya da Microsoft Office Live Mail hesaplarını, Outlook 2003 veya Outlook 2007 aracılığı ile kontrol etmeye ve yönetmeye izin veriyor. Bu işlem e-posta mesajlarını ve kişilerinizi kapsıyor. Takvim, görevler ve notlara sadece ücretli abonelik aracılığı ile erişilebiliyor. Daha önce Outlook ile erişilebilen ancak daha sonra sadece ücretli hesaplar için erişim sağlanabilen Hotmail hesapları, artık Microsoft Office Outlook Bağlayıcısı aracılığı ile problemsiz kullanılabiliyor. Nasıl mı? Okumaya devam edin. Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 4029 , Bugün : 6 Yorum Yap »

BitDefender’i Kaldırma Sırasında Yaşanan Sorunu Aşmak

Program, Pc GüvenlikMeteorain25 Aug 2008

Bitdefender LogoSoru:BitDefender Antivirus / Internet Security Suite‘i bilgisayarıma kurdum. Ancak bir süre sonra, sistemim yavaşlamaya, BitDefender hata vermeye başladı. Kaldırıp yeniden kurmak istiyorum ama bir türlü kaldıramıyorum. Lütfen yardım edin!

BitDefender’i normal yollardan kaldıramıyorsanız, anormal durumlarda kaldırabilmek için hazırlanmış, ufak boyutlu ve tek-tıklama ile çalışan “BitDefender Uninstaller” isimli yazılımı kullanmanız gerekiyor. Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 4237 , Bugün : 2 Yorum Yap »

Firefox + Glubble = Çocuklarınızı uygunsuz içerikten koruyun!

İnternetMeteorain25 Aug 2008

glubble logoGün geçtikçe, hayatımızın bir parçası olarak kalmaya kararlı bir şekilde yaygınlaşan internet, ” yarar” sağlayan içerikleri ile hayatımızı kolaylaştırıp, bilgi açlığımızı gidermenin yanında, “zararlı” içeriklerle de “zehirlemeye” devam ediyor. Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 759 , Bugün : 0 Yorum Yap »

Page 1 of 212»Powered By MuR@T | Copyright © 2021 Tahsin MuR@T BAYDUR | OfficiaL Web Page - Kişisel Web Sayfası