MuR@T OffiCiaL WebPaGe | Anasayfa Hakkımda | İletişim

http://www.hskardesler.com | Uyarıldı !

Uyarılan Türk SitelerMuR@T20 Nov 2007

 

# Selamın Aleykum ;
Yapılan Uyarı Mailleri Dikkate Alınmamıştır .

http://www.hskardesler.com 

http://www.turk-h.org/defacement/view/236083/hskardesler.com/ : index

http://www.zone-h.org/component/option,com_mirrorwrp/Itemid,160/id,6867323/ : yazılı uyarı .

SeLaMeTLe

Toplam Okunma : 947 , Bugün : 0 2 Yorum »

Bordo Bereliler

T.S.K.MuR@T13 Nov 2007

bann.jpg 

Bordo Bereliler; # Türk Silahlı Kuvvetleri’nin değişik sınıf ve rütbelerdeki subay, astsubay ve uzman erbaşlardan oluşan, iç ve dış tehditlerin bertaraf edilmesine karşı her türlü arazi ve iklim şartlarında görev yapabilecek nitelikte üst düzey eğitime tabi tutularak yetiştirilmiş özel askerlere verilen isimdir. Tugay seviyesinde (sonra tümen ve 2006 Yaş kararları ile Kolordu seviyesine çıkartılmıştır) oluşturulmuş olan Özel Kuvvetler Komutanlığı’na (Eski Adı Özel Harp Dairesi Başkanlığı) bağlı olarak görev yaparlar. Söz konusu Tugay, Bordo Bereliler ile Muharebe Arama Kurtarma (MAK), Su Altı Taarruz (SAT), Deniz Piyade Keşif timlerini bünyesinde barındırmakla beraber, fiili durumda sadece Bordo Bereliler ve MAK doğrudan kolordunun emrinde görev yapmaktadır.
# Bordo Bereliler aynı zamanda devlet büyüklerinin yakın koruma görevini de yerine getirirler. Ününü Abdullah Öcalan’ın yakalanma görevinde duyurmuştur. Bordo Berelilere üye olan askerlerin adları soyadları MİT tarafından korunur.
Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 1064 , Bugün : 0 Yorum Yap »Powered By MuR@T | Copyright © 2020 Tahsin MuR@T BAYDUR | OfficiaL Web Page - Kişisel Web Sayfası