MuR@T OffiCiaL WebPaGe | Anasayfa Hakkımda | İletişim

30 Ağustos törenlerle kutlanıyor

Genel Günceldevil_cagi30 Aug 2007

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve KKTC’de törenlerle kutlanıyor.

Zafer Bayramı dolayısıyla ilk tören, Anıtkabir’de düzenlendi.

Tören, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Muzaffer Metin Ataç, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Orgeneral Atila Işık ve askeri erkanın Aslanlı Yol’daki yürüyüşüyle başladı.

Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 1056 , Bugün : 0 Yorum Yap »

Çanakkale’de 250 kiloluk top mermisi

Genel GüncelMuR@T29 Aug 2007

Çanakkale’de kanalizasyon çalışması yapan ekipler, Çanakkale savaşlarından kalma yaklaşık 250 kilogramlık patlamamış top mermisi buldu.Çevredeki ev ve işyerleri boşaltıldıktan sonra, uzman bir ekip tarafından çıkarılan top mermisi imha edildi.
Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 3773 , Bugün : 6 Yorum Yap »

Ahmedinejad: Nükleer İran’ı kabul edin

Genel GüncelMuR@T29 Aug 2007

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, ülkesinin nükleer programının devam ettiğini ve uranyum zenginleştirmenin askıya alınma ihtimalinin bulunmadığını ifade ederek, “Bize karşı çıkan birçok ülke bunu kabul etti. Siz de nükleer İran’ı kabul edin artık” dedi.Ahmedinejad, hükümet haftası dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, ağırlıklı olarak nükleer program ve Irak konuları üzerinde durdu. İran’ın nükleer program konusunda Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı ile işbirliği yaptığını, bu işbirliğini sürdürmek istediğini ifade eden Ahmedinejad, bütün faaliyetlerinin uluslararası çerçeve ve BM müfettişleri denetiminde devam ettiğini anlattı.

Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 3674 , Bugün : 6 Yorum Yap »

Muhtıra mı, halka karşı direniş mi?

Genel GüncelMuR@T29 Aug 2007

Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanları ve CHP’nin Cumhurbaşkanı’nın yemin törenine katılmamasına gazetecilerin yorumu farklı oldu. Coşkun “Bedensel muhtıra”, Altan “Demokrasiye saygısızlık” dedi, Yavuz Donat ise uyardı: Askere gaz verilmemeli!

Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı’nın TBMM’deki yemin törenine anamuhalefet partisi CHP, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları ile Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu katılmadı. Sabah yazarı Yavuz Donat, yarınki 30 Ağustos töreniyle çok şeyin değişeceğini söyledi; “Asker siyasetin dışındadır ve askere bu konuda gaz verilmemelidir” derken,
Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 808 , Bugün : 0 Yorum Yap »

30 AĞUSTOS RESEPSİYONUNDA DTP YOK

Genel GüncelMuR@T29 Aug 2007

Genelkurmay Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenleyeceği törenlere ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı bahçesinde vereceği resepsiyona TBMM’deki DTP’lileri davet etmedi. TBMM İdare Amiri, DTP’li Sırrı Sakık bu duruma tepki göstererek, “Bu ayrımcılıktır. Bizi bölücülükle itham edenleri kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz. Kimin bölücü olduğunu kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz” dedi.
Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 690 , Bugün : 0 Yorum Yap »

GÜL İLK İMZASINI ATTI

Genel GüncelMuR@T29 Aug 2007

11.CumhurbaşkanıCelal Bayar, Turgut Özal, Süleyman Demirel ve Ahmet Necdet Sezer’den sonra 5’inci sivil cumhurbaşkanı seçilen Abdullah Gül’ün göreve başlaması, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan TBMM kararında “Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nun 28/8/2007 tarihli 6. birleşiminde, Kayseri Milletvekili Abdullah Gül (339) oyla Türkiye Cumhurbaşkanı seçilmiştir” dendi. Gül’ün ilk kararı da aynı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 718 , Bugün : 0 Yorum Yap »

İSTANBUL ‘MOUSE’UMUN ALTINDA

Genel GüncelMuR@T29 Aug 2007

Büyükşehir Belediyesince hazırlanan ve 1,5 milyon bina ve iş yeri, güncel olaylar, tarihi ve kültürel eserler ile yol bilgisinin sorgulanabileceği ”http://sehirrehberi.ibb.gov.tr” adresli internet sitesi hizmete girdi.

1,5 milyon bina ve iş yeri, tarihi ve kültürel eserler ile yol bilgisinin sorgulanabileceği ”http://sehirrehberi.ibb.gov.tr” adresli internet sitesi hizmete girdi.
Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 767 , Bugün : 0 Yorum Yap »

TRABZONSPOR’A REKOR CEZA

Spordevil_cagi21 Aug 2007

Trabzonspor’a 5 maç ceza
Son dakikada çıkan olaylar nedeniyle hakem Bülent Demirlek tarafından tatil edilen Trabzonspor - Sivasspor maçıyla ilgili karar açıklandı. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Trabzonspor’a Sivasspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle 5 maç seyircisiz oynama ve 31 bin YTL para cezası verdi. Trabzonspor’un üç puanının silinip silinmeyeceğine ise önümüzdeki hafta karar verilecek.
Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 3632 , Bugün : 7 1 Yorum »

Kavak Yelleri’ne tepki

Genel GüncelMuR@T20 Aug 2007

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan Kavak Yelleri adlı dizide bir köpeğe Hüseyin isminin verilmesinden sonra vatandaşlardan RTÜK’e yüzlerce şikayet geldi. İnternetten ve 444 1 178 nolu İletişim Merkezi’nden yapılan şikayetlerde, vatandaşlar insanlar tarafından kutsal sayılan bir kişinin isminin hayvanlara verilmemesi gerektiğini belirtti.
Devamını Okuyun »

Toplam Okunma : 696 , Bugün : 0 Yorum Yap »

OYLAMA SONRASI İLK AÇIKLAMA BAHÇELİ’DEN

Genel GüncelMuR@T20 Aug 2007

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genel Kurul’dan çıkarken gazetecilerin oylama sonucuna ilişkin sorularını “İlk turun tabii sonuçtur. İnşallah hayırlısı olur” diye yanıtladı. Bahçeli, MHP’nin adayı Sabahattin Çakmakoğlu’nun adaylıktan çekilmesinin söz konusu olmadığını belirterek, “Sonuna kadar” dedi.

Toplam Okunma : 697 , Bugün : 1 Yorum Yap »

Page 1 of 41234»Powered By MuR@T | Copyright © 2020 Tahsin MuR@T BAYDUR | OfficiaL Web Page - Kişisel Web Sayfası